Ahoj vítejte na mém blogu, kde jsou prioritou zvířata, příběhy a soutěže..!!
lev

Kam na dovolenou?

27. května 2011 v 20:10 |  Zajímavosti
Brzy bude léto a spousta z nás se chystá na dovolenou. Je nečkonečně mnoho různých států kam můžeme jet. Tady je několk z nich:

Itálie

Itálie může nabídnout možnosti jak k zimní dovolené - výborně upravená lyžařská střediska, tak pro letní dovolenou u moře. Také zájemci o poznání kultury a historie si mohou vybrat z mnoha památkově chráněných měst, které jsou bohaté jak na architektonické skvosty, tak i na sbírky výtvarného umění, zapsaných do UNESCO.

Bulharsko

Krásné, teplé léto u moře, turisticky zajímavé hory, které jsou již dobře vybaveny na zimní lyžování.
Mnohé hotely a celé komplexy prošly generální rekonstrukcí, takže nabízejí vysoký standard, na který je každý cestovatel zvyklý z ostatních evropských zemí.

Chorvatsko

Překrásné pobřeží u Jaderského moře láká ročně statisíce turistů. Od severní hranice se Slovinskem až na jih po hranici s Černou horou najdete bezpočet letovisek, a to nejen na pobřeží, ale i na přilehlých ostrovech. Chorvatsko je přitažlivé i pro zájemce o poznání historie a přírody, oplývá četnými starobylými městečky a rybářskými osadami, za návštěvu stojí i národní parky a pohoří. Chorvatsko je snadno přístupné díky nové dálnici spojující sever u slovinské nebo maďarské hranice až k oblíbené Makarské riviéře. Do Chorvatska můžete využít i leteckou dopravu.

Egypt

Poutavá je poznávací plavba po Nilu, některé typy zájezdu jsou kombinované s krátkým pobytem u moře v Hurghadě.
Kdo dává přednost pouze odpočinkové dovolené, má možnost si vybrat z pobytů ve známých letoviscích. Kromě Hurghady je to i Sharm el Sheikh nebo Taba a novější Marsha Alam.

Řecko

Řecko je jednou z nejpopulárnějších světových turistických destinací, řadí se mezi 20 nejlepších zemí na světě. Návštěvníky lákají nádherné pláže a spolehlivé slunečné letní počasí. Je zajímavé, že Řecko je schopno přijmout za sezónu až 17 miliónů turistů, přičemž v Řecku žije pouze 11 miliónů obyvatel. Od dubna do října jsou tak oblíbená letoviska jak na pevnině, tak na četných ostrovech téměř plná turistů.
Nejvyhledávanější lokality nejen Evropany jsou na pevnině Olympská riviera nebo Parga. Velké oblibě se těší ostrovy roztroušené na východní straně Řecka, tedy hlavně v Egejském moři, např. Rhodos, Kos, Samos, na severu ostrov Thassos či poloostrov Chalkidiki. Západní pobřeží pak lemují nádherné ostrovy Zakynthos či Korfu. Nejjižněji se rozkládá největší ostrov Kréta.

Turecko

Jistě nepochybujete, že Turecko je z hlediska cestovatele vyhledávanou destinací. Přijde si zde na své jak milovník kultury a historie, tak přírodních krás. Turecko totiž nejsou jen krásné pláže na Egejské nebo Turecké riviéře.

Španělsko

Španělsko je považováno za exotickou zemi v Evropě díky přátelským obyvatelům a uvolněnému životnímu stylu. Pulzující noční život a slavnosti světově proslulé svým folklórem stojí určitě za návštěvu. V žádné jiné zemi se například nekoná slavný "běh býků", nikde nenajdete tak působivě skloubenou architekturu maurskou s typicky evropskou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bibina Bibina | Web | 28. května 2011 v 12:06 | Reagovat

Děkuju a jsme ráda že někdo navštěvuje muj blog pravidelně a že si ty články lidi čtou.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama