Ahoj vítejte na mém blogu, kde jsou prioritou zvířata, příběhy a soutěže..!!
lev

Květen 2011

Soutěž..!!

30. května 2011 v 16:52 Soutěže
vašim úkolem je napsat co nejdelší větu ze slov které začínají na stejné písmenko. Každý musí mít větu na svoje písmenko.
Např. Naše nanicovatá Nina nehledá nudně namalované nákresy nikdy nikde načeš nalévá nálevkou nápoj.
Ted už ani N nesmíte použít. Vítěz získává 3 body.Druhý 2 a třetí 1 bod.

Kam na dovolenou?

27. května 2011 v 20:10 Zajímavosti
Brzy bude léto a spousta z nás se chystá na dovolenou. Je nečkonečně mnoho různých států kam můžeme jet. Tady je několk z nich:

Itálie

Itálie může nabídnout možnosti jak k zimní dovolené - výborně upravená lyžařská střediska, tak pro letní dovolenou u moře. Také zájemci o poznání kultury a historie si mohou vybrat z mnoha památkově chráněných měst, které jsou bohaté jak na architektonické skvosty, tak i na sbírky výtvarného umění, zapsaných do UNESCO.

Bulharsko

Krásné, teplé léto u moře, turisticky zajímavé hory, které jsou již dobře vybaveny na zimní lyžování.
Mnohé hotely a celé komplexy prošly generální rekonstrukcí, takže nabízejí vysoký standard, na který je každý cestovatel zvyklý z ostatních evropských zemí.

Chorvatsko

Překrásné pobřeží u Jaderského moře láká ročně statisíce turistů. Od severní hranice se Slovinskem až na jih po hranici s Černou horou najdete bezpočet letovisek, a to nejen na pobřeží, ale i na přilehlých ostrovech. Chorvatsko je přitažlivé i pro zájemce o poznání historie a přírody, oplývá četnými starobylými městečky a rybářskými osadami, za návštěvu stojí i národní parky a pohoří. Chorvatsko je snadno přístupné díky nové dálnici spojující sever u slovinské nebo maďarské hranice až k oblíbené Makarské riviéře. Do Chorvatska můžete využít i leteckou dopravu.

Egypt

Poutavá je poznávací plavba po Nilu, některé typy zájezdu jsou kombinované s krátkým pobytem u moře v Hurghadě.
Kdo dává přednost pouze odpočinkové dovolené, má možnost si vybrat z pobytů ve známých letoviscích. Kromě Hurghady je to i Sharm el Sheikh nebo Taba a novější Marsha Alam.

Řecko

Řecko je jednou z nejpopulárnějších světových turistických destinací, řadí se mezi 20 nejlepších zemí na světě. Návštěvníky lákají nádherné pláže a spolehlivé slunečné letní počasí. Je zajímavé, že Řecko je schopno přijmout za sezónu až 17 miliónů turistů, přičemž v Řecku žije pouze 11 miliónů obyvatel. Od dubna do října jsou tak oblíbená letoviska jak na pevnině, tak na četných ostrovech téměř plná turistů.
Nejvyhledávanější lokality nejen Evropany jsou na pevnině Olympská riviera nebo Parga. Velké oblibě se těší ostrovy roztroušené na východní straně Řecka, tedy hlavně v Egejském moři, např. Rhodos, Kos, Samos, na severu ostrov Thassos či poloostrov Chalkidiki. Západní pobřeží pak lemují nádherné ostrovy Zakynthos či Korfu. Nejjižněji se rozkládá největší ostrov Kréta.

Turecko

Jistě nepochybujete, že Turecko je z hlediska cestovatele vyhledávanou destinací. Přijde si zde na své jak milovník kultury a historie, tak přírodních krás. Turecko totiž nejsou jen krásné pláže na Egejské nebo Turecké riviéře.

Španělsko

Španělsko je považováno za exotickou zemi v Evropě díky přátelským obyvatelům a uvolněnému životnímu stylu. Pulzující noční život a slavnosti světově proslulé svým folklórem stojí určitě za návštěvu. V žádné jiné zemi se například nekoná slavný "běh býků", nikde nenajdete tak působivě skloubenou architekturu maurskou s typicky evropskou.


Fotbal vs. Hokej

25. května 2011 v 20:13 Téma je...
Sport je jeden z nejsledovanějších částí v televizi. Sledují ho nejen chlapi, ale i dětí, mlatší lidi a někdy dokonce i maminky. Je spousta týmů a klubů a často dost hnusné jak se chovají a jak proti sobě útočí (tím myslím hlavně fanoušky) Já sama dávám přednost hokeji a tady je mých pár proč...
1. Je to rychlejší hra a netrvá tolik dlouho než se dostanou na druhou stranu ledu...
2. Stačí pár vteřin a hned je gól nebo alespon obrovské šance, takže dostatek adrenalinu...
3. moc často se nestává že by nepadl žádný gól takže je pořád naco koukat...
4.v hokeji jsou češi mnohem lepší než ve fotbale a úžasné sledovat jejich zákroky...
5. hokejivý fanoušci se chovají líp než fotbaloví, tak se mi to aspon zdá...¨
Ale abyste neřekli že jsem uplně fotbal odsoudila tak to není pravda občas se opravdu na určité zápasy podívám, nejraději mám anglickou ligu a z českých klubů fandím Slovácku...

A vy jak jste na tom s těmito sporty?¨Zajímavý výsledek..:D

25. května 2011 v 19:54 Jiné
Tak čekala jsem jak se rozhodnete s článečkama a dopadlo to následovně..


Vyhrála: Soutěž
článek o zvířetech
vlastní příběhy

Musím nějak rozhodnout na co svůj blog zaměřit takže 1. týden budou soutěže, 2. týden budou zvířátka a třetí vlastní příběhy. Vy se rozhodnete který týden vás nejvíc zajímal a podle toho bude další anketka, kam zařadím jenom tyto tři typy..
Děkuji všem za hlasování...:D Tento týden budou článečky různé a od příštího týdne začínáme..

Zároveň se omlouvám že jsem tady dlouho nebyla ale měli jsme ve škole oborové dny a na to se musí dlouho připravovat... navíc toho na mě naloživý nejvíc ze všech...Ale ted už se budu snažit být tu jenom pro vás..:D Vaše Ušinka

Ukončení anketky...

17. května 2011 v 18:36 Jiné
Ahoj.. jak to tak vypadá anketku Jaký chcece článeček brzy uzavřu a začnu s přidáváním článků. Rozhodla jsem se že udělám všechny články pro které jste hlasovali, ale počet článku určitého druhu bude podle toho kolik pro něj hlasovalo lidí. Takže máte čas do pátku si ješně hlásnout a pak začneme... Hlastujte ještě hlasujte..:D

Prší, prší a prší

15. května 2011 v 10:01 Téma je...
Tak zdravím všechny, využiju toto počasí, abych udělala takovou malo anketku...

U nás prší jako z konve...
1. Jak je u vás?

Já déšť miluju...
2. Co vy?

Je tu hrozná kosa a musíme topit..
3. Kolik stupňů je u vás?

V tuhle tu chvíli jsem nejraději u krbu domova, popřípadě běháv děšti...
4. Co děláte nejraději v dešti ?

To je ode mě vše, přeji vám krásný zbytek neděle.... pá vaše Ušinka


Pátek 13

13. května 2011 v 16:47 Moje zážitky
Ahoj dneska je zvláštní den a to pátek 13. Já nwm jetli věřím, ale něco na tom bude. Tento den je zvláštní tím že žene věci do extrému. Takže se dějí extrémně dobré věci, ale i extrémně špatné věci. Jenomže lidé si více pamatují spíše ty špatné věci, proto je to nešťastný den. Mě se nic tak moc špatného nestalo, něco sice jj, ale tak hrozné to nebylo.

Další věc je sledujete hokej? Já jj, ale občas musím odejít od televize, protože mi to dělá hrozně zle. Dá gol, nedá gol, dostaneme gol.... to je prostě na mě moc, ale jinak pravidelně sleduju.. Doufám že to i tentokrát vyhrajou a uplně nejlepší by bylo kdyby jsme byli mistři světa, ale to je ve hvězdách..

a ještě jedna věc dostala jsem krásný diplomek za spřátelení od NicoolQy.. moc za něj děkuji je krásný.. a tím se dnes s vámi loučím ...pá vaše Ušinka

Diplomky...:D

11. května 2011 v 16:43 Obrázky
Tady jsou diplomky pro nové spřátelené blogy.. Capsa diplomek nechtěla ale jestli jsi změnila názor tak klidně písni..:))

BLeskova-- IQ testík

9. května 2011 v 15:39 Soutěže
1. Kolik narozenin má člověk, kterému je 58 let?

2.Bača má 17 ovcí. Všechny zemřou, až na 9. Kolik mu zůstane?

3. Kolik zvířat přinesl s sebou Mojžíš na archu ?

4. Některé měsíce mají 31 dnů, další jen 30. Kolik měsíců má 28 dnů?

5.Když máš zapalovač a jsi v tmavé místnosti, v této máš jednu svíci, jednu olejovou lampu a jedny kamna, Co zapálíš nejdřív?

6.Je to v Latinské Americe možné, aby bratr a sestra, jeho vdova, se mohli oženit?

7.Letadlo se zřítí mezi dřívějším SSSR a Maďarskem. Kde pochovají ty, co přežili?

8.3 kočky žerou 3 myši 3 minuty. 100 koček žere 100 myší kolik minut?

9.Na jednon drátě sedí 9 vrabců. Myslivec na ně vystřelil z dola. Kolik vrabců zůstane sedět? na drátě

10.Co bylo 6. prosince 1897?

11.Dostane noční hlídač rentu, když ve dne zemře?

Jaký chcete článeček?

4. května 2011 v 15:48 Téma je...
Ahoj zajímalo by mě o čem bys te chtěli abych napsala, pokud si vyberete v anketce, tak to můžete klidně rozvést v komentářích, co konkrétně..a pokud tam to co chcete není taky mi to taky písněte... budu moc ráda... zatím ahoj a nezapommeňte hlásnout...:D

Kouty planety- Indie

3. května 2011 v 8:40 Kouty planety..
Indie je velmi zajímavá země, je v ní plno záhadného a udivujícího. Nevím jetli bych tam někdy chtěla jet, protože mi tam trochu nahání strach jejich odlišné pravidla a způsob života...

toto je nádherné.. točilo se tady i nespočet filmů...
tady ve koupou v řece do které kousek zpátky sypou často špatně zpopelněná těla... no nevím
velice krásné je jejich zdobení, je nápadité , barevné a pracné....
a tady tipycka indická socha Budhy

Výroky před smrtí

2. května 2011 v 17:24 Vtípky..:D
Ta vodka chutná jako ředidlo.
V Černobylu: "Što eto za čúdlik…"
Hele jak se iráncky řekne Mohamed je teplouš?
Dostaneš to jen přes mojí mrtvolu.
Tak takhle se drží škorpión!
Hannibal Lector, co to je za úchylný jméno ?
Sakra bouřka, pojď schováme se pod ten smrk
Mami v obálce nám přišel cukr.
Nevěřim na horoskopy.
Táta by přece neměl opravdickou zbraň.

Křeček a vysávání..

1. května 2011 v 21:43 | Ušinka |  Moji..Bubla a Mates
Mám křečka Bublinu, je to hrozný žrout a je neskutečně líný. Ze všeho nejraději má svou klec, ze které nechce ven.
V kátek jsem jako vždy vysávala, a protože výházal piliny ven z klece, tak jsem je chtěla vysát. On jak uslyšel vysavač, tak se vrhnul ke kleci a začal čenichat. Ja jsem trubici přiblížila k jeho čumáčku a mu to obrátilo všechny chloupky...:D Vypadal hrozně , ale nějak mu ten hluk a to sání nevadilo protože chtěl blíž zjistit co to je...:D A pak že při vysávání raději odklidte křečka do vedlejší místostí, protože je to plaché zvíře.. - psali na netu..:D