Ahoj vítejte na mém blogu, kde jsou prioritou zvířata, příběhy a soutěže..!!
lev

Duben 2011

Bleskovečka - co radši?

27. dubna 2011 v 16:02 Soutěže
1. Ahooj -nebo- zdarec /zdarec
2. pizza -nebo- špagety /pizza
3. aquapark -nebo- moře /moře
4. zubní kaz -nebo- naražený loket /naražený loket
5. Harry Potter -nebo- Pán prstenů /Harry Potter
6. Avatar -nebo- Kameňák /jak kdy, ted Kameňák
7. pohádka -nebo- horor /jak kdy, ted Pohádka ( komediální )

Ahoj všichni...

26. dubna 2011 v 14:58 Téma je...
Dnes jsem psala přijímačky, su zvědavá jak to dopadne. Byla jsem celkem dost nervozní, ale nakonec jsem se uklidnila.. Tak by mě zajímalo jak vypadaly vaše přijímačky jestli už jste nějaké psali.. jestli ne tak mi aspon napište kam byste chtěli jít na školu...

Jsou tu týdenní otázečky: 1.Ahojky:D
2.Jak se máte?
3.Jaké je uvás počasí?
4.Jak Velikonoce?
5.Jaké boty máte nejraději?
6.Jaký je váš nejoblíbenější obchod s oblečením bo botama?
7.Zatím pá..

Vykládání karet

1. dubna 2011 v 20:39 Jiné
Ně vykládání celkem baví. Už jsem i něco předpověděla co se stalo. Důležité je vědět co která karta karta znamená já už je umím skoro všechny.

Jaké karty potřebujeme?
Nemluvíme teď o tarotu, ale o klasickém výkladu karet. K tomu potřebujeme celkem 32 karet. Srdce, Káry (Kule), Kříže (Žaludy), Piky (Listy). A od každé barvy:
1. Eso
2. Krále
3. Dámu
4. Kluka
5. Desítku
6. Devítku
7. Osmičku
8. Sedmičku

Postup při výkladu
Při každém novém věštní karty vždy znovu promícháme. Neměli bychom je řezat, nejlépe je rozházet karty po stole různými směry rubem vzhůru, abychom na ně neviděli. Poté je shrneme a posbíráme a v rukou upravíme v balíček. Už při tomto míchání nemluvíme, nesmějeme se, neodvádíme pozornost jinam, ale vy i váš klient se soustředíte na věštbu či problém. Karty složené do balíčku položíte na stůl mezi sebe a klienta a vyzvete ho, aby plně soustředěn levou rukou sejmul 2 x, tedy na tři hromádky a ty rozložil za sebou směrem k sobě
Poté uchopíte hromádku, která leží njbliž k vám, položíte na druhou a na nakonec na třetí, tedy na tu nejdále od vás. tzn. Třetí hromádka bude úplně vespod. Vezmete pak cely paklíček karet do ruky a začnete klást jednu kartu vedle druhé, nyní již lícem nahoru. Kladete je tak jak jdou po sobě, neobracite je, protože i karty "vzhůru nohama" - obrácené, mají svůj význam.

Podle toho, kterou metodou chcete vykládat, volíte i rozložení karet. Teď se zaměřme na velký výklad z 32 karet - bývá nazýván také jako egyptská metoda. Karty kladete do čtyř řad po osmi kusech.

Karty srdcové (červené):
Obecně se jedná o karty veskrze pozitivní, které celkovou předpověď vylepšují a případně zachraňují hrozivé situace. Jedná se zpravidla o lásku, city či milenectví.

Eso rovně: náš dům, domov ve kterém bydlíme
Eso obráceně: cizí dům, nebo bývalý domov
Král: mladý muž, milenec, snoubenec, novomanžel, OSK pro mladého muže
Dáma: mladá žena, milenka, snoubenka, novomaželka, OSK pro mladou ženu
Kluk: odhaluje myšlenky osoby u které stojí, nebo o kterou se zajímáme, tady hodně záleží na barvách karet, které leží kolem něj. Pokud je kolem něj většina srdcových karet, pak je ten člověk zamilovaný, pokud kulových (kárových), pak nás má rád, ale jeho zájem spíš přátelský a kamarádský, pokud je obklopen převážně zelenými kartami (piky, listy) pak je to člověk neupřímný a nepoctivý, ale jen proto, že sám je nešťastný, karty křížové (žaludové) v jeho okolí značí nebezpečí - jedná se o člověka, který je zákeřný a vůči nám zlomyslný.
Desítka: veselost, srdečnost, oslavy, zábavy, svatby (tady záleží na dalších kartách okolo)
Devítka rovně: nestálost, nejistota, pokud se ptáme otázkou, zda něco udělat, pak je odpověď ne. Nepodnikat nic.
Devítka obráceně: změny k lepšímu, akce, doporučujeme věc, na kterou se ptáme udělat, podniknout.
Osmička: věrnost, upřímnost, náklonnost, láska
Sedma rovně: byt ve kterém bydlíme, naše domácnost
Sedma obráceně: cizí byt, cizí domácnost, případně naše bývalá domácnostKarty kárové (kulové):
Většinou příznivé karty. Pokud vykládáme na obchodní vztahy, podnikání či věci týkající se nějakého zisku, pak jsou vůbec nejlepší. Pokud vykládáme na lásku, pak musíme říct, že osoba, o kterou se zajímáme k nám chová sice přátelské city, ale láska to není.

Eso: dopis, nabídka, důležitá zpráva
Král: Muž jako přítel, kamarád, známý, příbuzný, soused, kolega
Dáma: Přítelkyně, kamarádka, známá, příbuzná, sousedka, kolegyně. Pokud budeme po ní pátrat, tedy bude nás zajímat o koho jde, protože má v naší věštbě velký význam a při dalším vyložení na ni samotnou se obpět objeví tato karta, můžeme uvést, že se jedná o plavovlasou ženu.
Kluk: Velké štěstí. Je jedna z nejšťastnějších karet vůbec a když se obejví u jinak nepříznivé věštby znamená, že tato nepříznivá situace skončí dobře.
Desítka: Majetek, bohatství, větší množství peněz.
Devítka: Obchodní činnost, peníze získané obchodní činností. Tady hodně záleží na kartach postavených kolem ní. Pokud vykládáme na úspěch v podnikání, pak nutně potřebujeme, aby kolem devítky křížové se nakupily karty opět křížové, nejlépe desítka a osmička.
Osmička: Zisk peněz. Ale často může jít jen o malé částky. Opět závisí na kartách okolo.
Sedmička rovně: Nadějné podnikání nebo situace.
Sedmička obráceně: Ztracená šance, nejistota, když se vyskytuje u karet osob, znamená nevěru.Karty pikové (listy):
Jsou symboly moci, síly a ctižádosti. Jakožto karty silové nesou sebou i upozornění na úrazy, rvačky, nebo konflikty. Bývají však také znakem závisti, falše a neupřímnosti.

Eso rovně: Je pozitivní karta, druhá karta velkého štěstí, která značí, že se nám naše přání splní. Může znamenat podle okolností také dat, či nečekanou příznivou událost.
Eso obráceně: Ztráta, krádež, podvod, klam.
Král: Starší muž, je-li ve spojení s králem křížovým jedná se o vdovce, nebo někoho, kdo brzy vdovcem bude. Může znamenat též o generaci staršího příbuzného, třeba otce nebo dědečka.
Dáma: Starší žena (s králem žaludovým vdova nebo brzká vdova). Může se jednat o matku, babičku, tchyni.
Kluk: Jedna z nejnegativnějších karet. Ve spojení s obchodem zaměstnáním či penězi nese vždy ztráty a podvody. Ve spojení s osobami jde vždy o faleš, přetvářku, nenávist, závist, pomluvy. Je-li pikový kluk u OSK, znamená to, že člověku hrozí úraz. Ve spojení s OSK a desítky křížové jde zpravidla o autohavárii (úraz na cestách). Ve spojení s OSK a Esem křížovým jde o smrt následkem úrazu.
Desítka: Pozitivní karta. Podle toho u čeho blízko stojí znamená svatbu, dobré obchody, nebo obecně pozitivní změny.
Devítka rovně: Jedna ze dvou "časových" karet. Leží-li rovně, znamená blízkou budoucnost (cca do půl roku). Je to též karta osudová a zpravidla děj svrzuje. Tzn. nelze se ději či situaci vyhnout.
Devítka obráceně: Platí pro ni totéž co pro devítku rovně, jen znamená vzdálenou budoucnost (tedy nejdřív za rok ale většinou za daleko více).
Osmička: Další ze "zlých" karet. Značí smutek, deprese, slzy, trápení, velké starosti. U této karty v jejím okolí hledáme kdo, nebo co nám toto trápení způsobuje, nebo je příčinou.
Sedmička rovně: Dítě. Tady je výklad velice rozmanitý, protože pak můžeme hledat v okolí další symboly. Například dítě ve spojení s desítkou křížovou znamená dít na cestě (tedy brzké těhotenství). Ptáme-li se na pohlaví, tak to určíme podle okolo stojících karet, zda jsou převážně mužské či ženské.
Sedmička obráceně: Nese potíže, překážky a mrzutosti. Není kartou, která by znamenala zhacení nějaké činnosti, ale znamená vždy komplikace, hádky a problémy.


Karty křížové (žaludové):
Křížové karty znamená téměř vždy těžkou až úmornou práci. Znamenají přísnost, sebekázeň, šetrnost až lakotu. Označují lidi žárlivé, zlostné, intrikánské, závistivé, zlomyslné, nepoctivé a zákeřné.
Eso rovně: Smrt. Konec.
Eso obráceně: Vzdálené místo, nesplněné přání.
Král: Soudce, úřední osoba, osoba nosící uniformu.
Dáma: Velké starosti
Kluk: Důležitá zpráva. Nečekaná. Možná úřední.
Desítka: Cesta. Nemusí znamenat jen přímo cestování, ale i že je něco "na cestě", tedy už v procesu.
Devítka: Druhá časová karta. Tato neurčuje čas jako spíš urychlení či zdržení. Je-li rovně, stane se tak rychleji než čekáme. Leží-li obráceně - znamená zdražení a průtahy.
Osmička: Další z nešťastných karet. Znamená zradu, utrpení, neštěstí, trápení, zklamání, ale značí též konflikty a hádky.
Sedmička rovně: milostný poměr, příležitostný sex, nebo sex bez lásky.
Sedmička obráceně nemoc.
: